Sakal Ekimi Antalya

Anasayfa » Saç Dökülmesini Önlemek İçin Yapılacaklar
Saç Dökülmesini Önlemek İçin Yapılacaklar

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Yapılacaklar

Saç dökülmesini önlemek için birçok ipucu bulunmaktadır. Bunlara aşağıda madde madde görebilirsiniz;

Saç Dökülmesini Önlemek Konusunda Yapılacaklar

 1. saç dökülmesini önlemek için neler yapılmalıSaç tipinize en uygun olan şampuan markasını tespit edip saç bakımınızı bu şampuanla yapmak saç dökülmesini önlemek için en önemli yöntemdir.
 2. Saç dökülmesini önlemek için düzenli olarak 3 günde 1 saçlarınızı yıkamalısınız.
 3. Saçı şekillendirmek için briyantin, jöle ya da saç köpüğü gibi ürünler kullanmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız uyumadan önce mutlaka saçlarınızı yıkamalısınız.
 4. Saç dökülme sorununuz bir türlü düzelmiyorsa acilen bir dermatoloğa başvurmanız gerekmektedir.
 5. Saçlarınızda seboreik dermatit problemi bulunmakta ise buna uygun özel olarak üretilmiş dermatit şampuanları kullanmalısınız. Saç derisinde görülen pul pul dökülmeler, kepeklenmeler ve kaşınma bu hastalığın belirtilerindendir.
 6. Saçlarınızı tararken saç dökülmesi sorununu önlemek ya da azaltak için ince dişli taraklar yerine geniş dişli tarakları kullanmalısınız. Hatta tahta tarak kullandığınız zaman saçınızdaki elektriklenmeler de yok olacaktır.
 7. Saçlar çok cansız görülüyorsa ve tutup çektiğinizde dökülüp elinizde kalıyorsa korkmayın. Bu tip saç dökülmesi mineral ve vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Doktorunuz size saç dökülmesini engelleyen vitamin takviyesi ilaçlarını kullanmanızı belirtecektir.
 8. Banyodan çıktıktan hemen sonra nemli olduğu için saçlarınızı taramanız daha rahat olsa da nemli saçlar daha dayanıksız olduğu için dökülebilmektedirler. Ayrıca banyodan hemen sonra fön makinesi kullanmayıp saçınızı havluyla bir miktar kuruttuktan sonra düşük ayarda fön makinesini kullanabilirsiniz.
 9. Saçların kuruyup döküldüğü yönünde şikayetleriniz bulunmaktaysa saç dökülmesini önlemek için önerimiz var. Bir ölçek susam yağı, bir ölçek badem yağı ve bir ölçek yumurta sarısı ile bitkisel saç bakım yağı karışımı oluşturup haftada bir kere saçlarınıza uygulamalısınız.
 10. Sağlıksız ve düzensiz beslenme saç dökülmesinin en önemli nedenleri arasındadır. Bu sebeple saç dökülmelerini azaltmak ve önlemek için beslenme alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekmektedir.
 11. Kilo vermek için sağlıksız şekilde yapılan diyet programları saç dökülmelerine neden olmaktadırlar. Bu tip diyetlerden kaçının.

Hair-MED ile saç dökülmesi sorunu yaşayanlara çözümler!

Antalya’da sağlık hizmeti veren köklü firmamız sayesinde saç azalması sorunu yaşayanlara çözüm sunuyoruz. Saç ekim merkezimizde sizi tedavi edebiliriz. Yani saç dökülme sorununuza köklü bir çözüm üretebiliriz. Firmamız saç ekimi yaptığı gibi aynı zamanda sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi de yapmaktadır.