Sakal Ekimi Antalya

Anasayfa » Saç Ekim Süreci
Saç Ekim Süreci Önce Sonra

Saç Ekim Süreci

Günümüzde gençlerin bilinçsiz ve farklı kozmetik ürünlerini saçları için kullanmaları sonucu ilerleyen yaşlarında kellik problemi yaşamaları kaçınılmazdır. Bu arada kellik gelişmiş teknoloji ile yapılan uygulamalar ve operasyonlar sayesinde tarih olmuştur. Toplumumuzda bir hastalık gibi görülen kellik saç ekimi sayesinde kökten bir çözüm olmaktadır. Genellikle erkeklerde kellik başın ön kısmında başlar ve yukarı doğru ilerleyen zamanlarda devam etmektedir. Saç ekim süreci ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Saç ekim süreci ve yaşanacaklar

Saç Ekim SüreciSaçsız bölgeye yapılan ekim tedavi yöntemi olarak oldukça sık kullanılmaktadır. Ekim yaptıracak olan bireyin psikolojik ve maddi olarak hazır olması gerekmektedir. Bireylerin öncelikle ekim yaptırmadan önce bir araştırma yapmaları ve öncelikle uzmanlar tarafından işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Uzmanla birebir yüz yüze görüşmek ekim yaptıran bireyi rahatlatacaktır. Saç ekimi yapan uzmanın saç ekiminin zor bir şey olmadığı konusunda hastayı bilgilendirmesi gerekmektedir. Operasyonel saç ekimi sonrasında günlük hayata hemen devam edilebileceği konusundaki detaylı bilgileri hastaya vermelidir.

Saçlarına ekim yaptırmaya karar verenler mutlaka bir uzman ile görüşmelidir. Saç ekim süreci bu sayede daha sorunsuz yaşanır. Kişinin nasıl bir süreç işleneceği hakkında bilgi sahibi olması onu daha fazla rahatlatacaktır. Saç ekimi yapılacak kişinin öncelikle ciddi bir hastalığı olup olmadığı araştırarak gerekli kan tahlillerine ihtiyaç duyulmaktadır. Herhangi bir rahatsızlığı olmadığı saptanan kişi kan tahlillerinde bir problem çıkmayan bireye saç ekimi yapmak mümkün olmaktadır.

Cerrahi uygulamalar ve saç ekim süreci

Saç ekimi cerrahi bir müdahaledir. İşlem öncesinde uzman gerekli saç analizini yaparak kellik tipinin nasıl olduğunu belirlemektedir.  Yapılan muayene sonucunda işlemin kaç kez uygulanması gerektiğine varılır. İşlemler saç derisine ve kelliğin artışına göre farklılık göstermektedir.  Hiç saçı olmayan bireylere bile vücudunun çeşitli yerlerinden alınarak ekleme yapmak çok basit bir yöntem olmaktadır.

Teknolojik gelişmeler

Gelişen bütün bu teknoloji sayesinde kellik diye bir şey artık kalmamıştır. Her ne kadar cerrahi bir uygulama olsa da çok basit bir yöntem olup, çok fazla tercih edilmektedir. Saç ekim süreci çok kolay bir süreç olmamakla beraber ağrısız ve acısızdır. Bu yüzden saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların ön araştırma yapmaları gerekir. Bu araştırmadan sonra tedavi olmaları çok önemlidir.