Sakal Ekimi Antalya

Anasayfa » Saç Ekimi Kimlere Uygulanmamalıdır
Saç Ekimi Kimlere Uygulanmamalıdır

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmamalıdır

Saç ekimi kimlere uygulanmamalıdır? sorusunun cevabı için bilgi verelim. Kafanın verici bölgesinde istenildiği kadar saçları bulunmayan ya da kaliteli ölçülerde yer almayan kişilerde saç nakli yapılamaz. Saç seyrelmesi, saç dökülmesinin başlarında yer alan bir evredir. Bu aşamada dökülme oranı oldukça az olacağından saç nakli yapılması taraftarı olmadığımızı belirtmek isteriz.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmamalıdır ve Riskler Nelerdir?

Saç Ekimi Kimlere UygulanmamalıdırBu aşamada yapılması gerekenin sağlık tetkitleri ile sorunun ne olduğunun anlamaktır. Bunun sonucunda medikal tedaviye başlanılması gerekir ve bu tedavi böyle tanımlanır. Bu yüzden saç nakli için kişide ciddi rahatsızlıkların bulunmaması gerekmektedir. Örneğin, şeker hastalığı, kalp yetmezliği, karaciğer yetmezliği, böbrek ve tansiyon hastalıkları gibi.  Saç ekimi sırasında uygulanacak olan anesteziye kişinin verebileceği olumsuz tavırların önceden araştırılması fazlasıyla önemlidir.

Saç ekimi tamamen kel kalmış ve yeteri kadar saç nakli için köke sahip olamayan kişilere uygulanmamaktadır. Yukarıdaki yazdığımız şartlar dışında yer alıyorsanız ve saç dökülmeleri daha ileri aşamaya geçmiş ise durumunu incelemek gerekir. Bu konuda daha detaylı bilgi verebilmek için kurumumuza gelmenizi ya da bizi aramanızı öneririz. Ön muayene ile yapılan inceleme aşamasına geçilmesini sizlere öneriyoruz.

Saç ekimi öncesi sonrası

Ameliyat esnasında kişinin derisinde herhangi bir yaranın olmaması gerekmektedir. Ayrıca operasyonda FUE saç nakli yöntemi kullanılmalıdır. Micro motor yardımı ile açılacak kanalların bilinçsizce ve saç kökü dışarıda kalacak şekilde saç transferinin yapılması gereklidir. Bu sayede deride tahriş, saçların dökülmesi ve enfeksiyon riskinin yaşanması gibi sıralı sorunların ve sağlık problemlerinin oluşması açısından risk taşımaktadır.

Akademik Bilgiler

Bu konuda alanında akademik kariyeri ve başarıları bulunan uzman cerrahlar ile çalışmalısınız. Bu cerrahlar tarafından nakil işlemi yapılmalıdır. Ameliyathanedeki steril ortamın her koşulda sağlanması da çok önelidir. Bu ortam hastaya operasyon sonrası için avantajlar sağlamaktadır. Operasyon sonucunda saçların nasıl görüneceği hastaya mutlaka anlatılmalıdır. Ayrıca, saç ekimi öncesi ve sonrasında uymanız gereken kurallar da bulunmaktadır. Bu kuralları doktorlarımızdan öğrenmelisiniz. Bu bilgileri sizi pek zorlamayacak birkaç gerekli adım olarak görmelisiniz. Sonraki aşama ise yeni ekilen saçların korunması için bir miktar dikkatli olmak ve birkaç ay içinde saçların görünmeye başladığını görebileceksiniz.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmamalıdır? sorusuna cevap üretmeye çalıştık.