Sakal Ekimi Antalya

Anasayfa » Saç Ekiminde Kanal Açmak
Saç Ekiminde Kanal Açmak

Saç Ekiminde Kanal Açmak

Saç ekiminde kanal açmak neden önemlidir? sorusuna yanıt arayalım. Erkeklerde saç dökülmesi sorununun en önemli etkenlerinden birisi genetik olmasıdır. Eğer anne ya da baba da saç dökülme problemi varsa bireyde de çok kolay bir şekilde görülmektedir. Çeşitli erkeklik hormonlarından kaynaklı saç dökülmelerine oldukça sık bir şekilde rastlamak mümkün olmaktadır.  Yaşı ilerleyen erkeklerde saç dökülmesi yaşanabileceği gibi çeşitli kaza ve yanıklarda da dökülmeler gerçekleşmektedir. Ayrıca erkeklerin hoş görülmek için saçlarına sürdükleri birtakım kozmetik içerikli ürünlerde zamanla dökülmeye yol açmaktadır. İnsan saçı büyüme, dökülme ve yeniden büyüme evresi içerisinde yaşamaktadır.

Saç Ekiminde Kanal Açmak Neden Önemlidir?

Saç Ekiminde Kanal Açmak
Saç ekiminde kanal açmak önemli mi?

Operasyon sağlığı için saç köklerinin iyi beslenmesi gerekmektedir. Ameliyat sırasında saç köklerinin yerleştireceği kanalların ekilecek olanlarla aynı çapta olmalıdır. Bu tip saç köklerinin yerleştirileceği kanallar açılan dökülme olmadan mevcut olan saçların yönüne doğru açılmalıdır. Ense bölgelerinden alınan saç köklerinin çapı ve uzunluğu mutlaka hesaplanmalıdır. Kanal açılan çap ve uzunlukla aynı ölçüde olmalıdır. Saç ekimi yapan uzmanlar kişilere özel olarak kanal açıcılar kullanır. Saç ekiminde kullanılan kanal açma yöntemi saç köklerinin açılacağı alana kolaylıkla uygulanır. Muayene öncesinde çizilmiş olan alana uzman tarafından belirlenmiş sayıda kanal açılması yeterli olmaktadır.

Saç ekimi kaptıracak olan hastanın saçları kısaltılmadan ne kadar kanal açılacağı hakkında plan yapılması gerekmektedir. Açılan kanal sayısı önemlidir. Bu kanalların ekilecek olan saç kökleri ile aynı sayıda olması gerekmektedir. Yani saç ekimi esnasında birtakım değişikler yapılması kesinlikle gerekmektedir. Böyle olsa bile genellikle kanal açılmasında yapılan planlamaya sadık kalınmaktadır.

Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin yapılacak operasyondan bilgi sahibi olması onun için fayda sağlayacaktır. Saç ekiminde kanal açılması oldukça önemlidir. Ayrıca yeterli sayıda açılan kanallar uzmanlar tarafından belirlenmektedir.