Sakal Ekimi Antalya

Anasayfa » Saç İncelmesi
Saç İncelmesi

Saç İncelmesi

Saç incelmesi konusunda bilgi verelim. Anne ya da babada görülen saçlarında incelmeler yaşanmaktadır. Bu durumun çocuklarında da görülmesi tamamen genetiktir. Aşırı derecede yaşanan stres kan dolaşımını azaltarak saçların incelmesine neden olmaktadır. Bireylerin günlük hayatta yedikleri her şey bünyesini etkiler. Yediklerine dikkat etmeyen bireylerde ilerleyen zamanlarda demir, protein, çinko eksikleri görülmektedir. Bu durum ise ilerleyen zamanlarda bireylerin saçlarının incelmesine neden olur.

saç incelmesi genetik mi?
Saç incelmesi genetik mi?

Kemoterapi, tansiyon, diyabet, kalp hastalığı ve çeşitli doğum kontrol ilaçları incelmeyi tetiklemektedir. Bu ilaçları kullanan kişilerde saç incelmesi görülmesi kaçınılmaz olmaktadır. Kadınlarda görülen hamilelik ve menopoz sonrasında da saçlarda birtakım değişikler gözden kaçmamaktadır. Sadece bununla kalmayıp hava ve su kirliliği gibi çeşitli çevresel faktörlerde saç üzerinde kaldıklarından zamanla seyrelmeye neden olmaktadır.

Saçın İncelmesi Sonucunda Saç Dökülmesi Yaşanmakta mıdır?

Çeşitli sebeplerden dolayı kadınlarda ve erkeklerde görülen saçın incelemesi problemi ilerleyen zamanlarda saçın dökülmesine neden olur. Saçların inceldiğini fark eden bireylerin mutlaka sebeplerini araştırması ve çözüm yollarına başvurması gerekir. İncelme sonucunda yaşanan saç dökülmesi tedavi edilmez ise ileride kellik problemi yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Saçları ince olan bayanlar bu durumdan oldukça fazla rahatsız olmaktadır.

Erkekler saçları çeşitli sebeplerden dolayı incelme gösterdiklerinde bu durumu fark ederek rahatsız olmaktadır. Bu durumu kafalarına takan bireyler aşırı stres yaptıklarından dolayı saç dökülmesi ile karşı karşıya kalırlar. Saç dökülmesine karşı mutlaka bir dermatolojiye görülmelidir. Gerekli testler yapılan bireyler sonuçlarla birlikte çözüm bulmaktadır. Eğer aşırı derecede stresten dolayı dökülme yaşanıyor ise mutlaka bir psikologa görünülmesi en doğru yöntemdir.

Saç incelmesi sonucunda köklerde görülen zayıflamalar ile zamanla dökülmeler yaşanır. Bu oldukça doğal olmakta olup, kişinin vakit kaybetmeden hekime başvurması gerekmektedir. Bu tip durumlarda doğal yöntemler ile saç bakımı yapmak gerekmektedir.